Mlađe pionirke Primorja zlatne na kraju sezone

1742
1

Mlađe pionirke ŽKK Primorja opravdale su ulogu favorita i u finalnom susretu, odigranom juče, ubjedljivo savladale ekipu Basket Kids Montenegro iz Podgorice, rezultatom 68:41, po četvrtinama 20:6, 20:11, 14:12 i 14:12, čime su postale šampionke Crne Gore u ovoj kategoriji.
Organizovana igra Primorki je bila toliko upečatljiva da protivnička ekipa u prvih sedam minuta nije uspjela zabilježiti poene. Primorke su na kraju prve četvrtine imale 14 poena više, a ta se razlika tokom meča uvećavala, da bi na kraju iznosila plus 27.
– Ujednačena igra prve petorke, kao i ostalih igračica je dokaz ubjedljive pobjede. Jovana Savkovic je sa 30 postignutih poena briljirala na terenu i poigravala se sa protivnikom – navode iz uprave kluba.
Odličnom igrom, pored Jovane Savković, izdvojila se Jelena Bulajić sa 20 postignutih poena i dobila pozitivne komentare od košarkaških radnika, zatim kapitenica Bojana Radnjić sa postignutih 9 poena i sjajnom igrom kako u napadu, tako i u odbrani, te Dora Simona Popržan koja je postigla 10 poena i imala isto toliko uhvaćenih lopti, a doprinos pobjedi dale su i Iva Jevtović, Lana Mićunović, Anastasija Mojić, Tijana Tatalović, Kalina Samardžić, Jovana Ječmenić, Aleksandra Dragićević, Andrea Mirković, Mia Đedović, Lana Mijajlović i Anđela Kokot.
Pobjednički pehar kapitenici Primorja, Bojani Radnjić uručila je komesarka Lige mladih Košarkaškog Saveza Crne Gore, Mira Sekulić.
Trener Primorki, Siniša Samac kazao je za Radio Jadran da je ekipa Primorja opravdala ulogu favorita i da nije slučajno zauzela prvo mjesto nakon ligaškog dijela sezone.
– Ovaj tim ima izuzetno talentovane djevojčice, sa izraženom voljom za treniranje i košarkaško napredovanje, što je garant za još puno dobrih utakmica i vrhunskih rezultata – kazao je Samac.