Nemanja Mikulić zlatni sa šest pobjeda u Umagu

17

Na Svjetskoj premijer ligi mladih u karateu ( kadet-junior) u Umagu, član Karate kluba „Bijela“, Nemanja Mikulić, osvojio je zlatnu medalju u kategoriji kadeta. On je u kategoriji do 57 kilograma ostvario šest pobjeda postigao istorijski uspjeh, sa 25 poena, izgubivši samo 3. Tako je osvojio titulu šampiona.

U prvom kolu Nemanja je bio slobodan, da bi u drugom savladao borca sa Kipra Theocharous Kuprijanos, rezultat 4:0. U trećem kolu savladao je Holanđanina Teeffelen Van Sebastiaan 6:0, da bi u četvrtom bio bolji od Khaled Loay iz Egipta 7:3. U petom kolu Nemanja je savladao borca iz Slovačke Masaryk Samuel 4:0, u šestom Ukrainca Boiev Volodymur sudijskim izjašnjavanjem 4:1, da bi u finalu savladao Egipćanina Elhegawi Assera 4:0.

U ovoj kategoriji je bilo prijavljeno 114 boraca 77 država. Nemanja, osvajanjem Premijer lige ulazi u top 10 najboljih boraca planete.

Na Svjetskom kupu, karatisti Bijele su osvojili još dvije medalje, Nenad Đuričić srebrnu, a Jovana Damjanović bronzanu.

Nenad Đuričić je ostvario četiri pobjede ali je posustao u finalu. U prvom kolu savladao je Rumuna Popescu Mathias 2:0, da bi u drugom bio bolji od Hrvata Leona Buršića 5:4. U trećem kolu je savladao Bugarina Mihaylov Petar 4:2, a u četvrtom Litvanca Vorozeikins Leonids sudijskim preglašavanjem, u regularnom dijelu bilo je 3-3. U finalu Nenad je izgubio od Španca Rombeaux Math Shannon 0:7.

Jovana Damjanović opet osvaja medalju na svjetskoj sceni. Prošlogodišnja šampionka iz Umaga ove godine osvaja bronzanu medalju. U prvom kolu pobjedila je Estonku Perdel Eneli 5:0, u drugom kolu Dankinju Bath Astamaja 7:2, u trećem kolu izgubila je od Kosovarke Shabani Denisa 0:3, i u repesažu pobjedila Slovenku Abram Zoja Martinu 8:0.