Početna Sport Nemanji Mikuliću bronza na Svjetskom prvenstvu

Nemanji Mikuliću bronza na Svjetskom prvenstvu

2

Mladi Novljanin, kadet KK Bijela, Nemanja Mikulić, na Svjetskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore u Čileu, osvojio je bronzanu medalju.

Takmičenje je okupilo 1.557 učesnka iz 96 država.

Mikulić je za Crnu Goru osvojio bronzu pošto je u Santijagu, u kategoriji do 57 kilograma, pobijedio Francuza Zinedina Tadžera 1:0.

Ostalim crnogorskim takmičarima se nije posrećilo. U kadetskoj konkurenciji u drugom kolu debitovali su i završili Emre Saljiu (do 52 kilograma), Andrija Danilović (do 63 kilograma), Vladimir Vukčević (do 70 kilograma) i Leona Markić (preko 54 kilograma).

U današnjim borbama juniora  našu zemlju će predstavljati Bojan Bošković, Nemanja Jovović, Milica Jeknić i Milena Jovanović.