Poznato je da Herceg Novi kuburi sa manjkom parking mjesta. Svjedoči to i današnja fotografija sa Tople, u blizini semafora, gdje je vozač parkirao automobil na trotoaru tik uz bankinu i blokirao put pješacima, ka ulici Mića Vavića. Saobraćaj je sve gušći, a pješaci, pogotovo roditelji s bebama u kolicima, su u velikoj opasnosti, jer trotoari služe za parkiranje vozila.
U ovom slučaju vozač je vjerovatno ostavio auto nepropisno da bi nešto trgovao, ne razmišljajući da time nekoga ugrožava. Ali, opravdanja manje ima ako se zna da nedaleko postoji besplatni parking, ali i treća traka u kojoj je mogao kratko ostaviti vozilo, a ne da blokira prolaz pješacima.
Već dugi niz godina mještani Tople, ali i većina đaka koja idu u školu Dašo Pavičić, hodaju magistralom izlažući se opasnosti da ih udari vozilo. Ne mogu trotoarom koji je mimo svih saobraćajnih propisa pretvoren u parking.
Ipak, možda postoji rješenje kaže za Radio Jadran, načelnik Sekretarijata za komunalnu djelatnost, ekologiju i energetsku efikasnost, Aleksandar Kovačević. Obećava da će izaći na teren i postaviti stubiće na dio trotoara, kako bi se spriječilo parkiranje.
Uskoro će sezona i poznate gužve, sa dužim kolonama vozila magistralom kao glavnim tranzitom, pa je zaista imperativ da se trotoari, tamo gdje ih ima konačno vrate pješacima, a gdje ih nema da se planira njihova izgradnja.
bla bla bla
Samo po dzepu da se prevaspitamo!
Nekada je Novi imao samo jednu saobracajnicu, od Igala put Savine i dalje. Bila je makadamska sa asvaltiranim dijelom od kuce Anteljevica pa do kuce Koprivice.Saobracajnicu je koristilo nekoliko vozila i autobusa.Danas, saobracajnica je ostala ista samo sto nema vise makadama ali zato ima “nebrojeno’ vise vozila koja, osim sto se po njoj krecu, i parkitaju na njoj. Tehnicke mogucnost ne dozvoljavaju prosirenje za parkiranje ali zato nadlezne sluzbe trebaju da uvedu red. Poceli bi od Sloba Krusa i njemu slicnih da narod vidi da zakoni nijesu selektivni no da vaze za sve. Osim toga, morali bi od strucne institucije zatraziti elaborat za rjesenje saobracaja i parkiranja u sadasnjim uslovima.To jer ipak oblast koja prevazilazi strucnost opstinskih organa i ne trpi improvizacije. I na kraju tebi Jadrane upucujem molbu da reces clankopiscu da zastitna elasticna metalna ograda NIJE BANKINA. Bankina je dio zemljista sa obije strane kolovoza na kojem se postavljaju zastite, saobracajni znaci i drugo.
Lagano svaki dan po 5 ovakvih slika mogu dostavit. S obzirom da se situacija pretvorila u pakao sa kolima i ako usporedimo grad sada i nekada vidjecemo da smo neprimjetno napravili smetlište automobila i sve podredili tim limenim kutijama, ja bih volio da se postupi radikalno i sasječe to odma, zabranjeno kolima ulicom kroz grad nego napravit jos jedno šetalište puno cvijeća i klupica. ako
Da da definitivno
Pod hitno pocet naplacivat parkinge ispod semafora da bi se mogli gradjani parkirat.a ne gosti iz igala koji ga koriste danima zato sto je besplatan… vise od pola auta koja su tu parkirana prodaju se mjesecima i zauzimaju mjesta…
Na trotoaru poslije semafora-prema Igalu neko parkira sluzbeno auto DG tablica. Znaci krkan je dobio sluzbeno auto i ladno ga ostavlja na trotoaru kada nije na poslu. E takve treba udarati po dzepu sve dok se ne opamete.
Код Дамба и Слатке куће редовно паркирају по сред улице док обаве трговину, поред три бесплатна паркинга, да то јесте и бахатост и лијеност и себичност.
Vozac sam i uvjek izbjegavam bahato parkiranje. Predlazem da napravite rubriku gdje bi svaki dan objavljivali slike bahatih parkiranja koje bi vam slali gradjani. Pa kad javno budu stavljeni na stub srama mozda dodju malo u pamet.
Toto odličan predlog!
Uz to da se imenuju isti. Da se zna ko ne može 50 metara pješke, to jeste malo mozgom da razmisli.
Otišao da uplati tiket.
Bravo za foto.Da se vidi tablica.
Davno sam predložio da Radio Jadran postavi rubriku za fotografije Krkana, koji voze šetalištem,parkiraju na trotoaru
i rade slična stvari.
Trebalo bi uvesti da se pišu simbolične kazne – opomene (možda u izosu 30-50% od pune kazne za nepropisno parkiranje) na osnovu ovakvih fotografija.
Odmah bi se zavelo malo reda i podigla svijest vozačima.
Idioti ne znaju sto je trotoar i cemu sluzi, pitajte policiju, nije bitno koju sto je to i zasto se ne postuje?
A kakvi smo postali sve nam smeta,daj ljudi malo strpljenja!!! Ovo stvari smetaju dokonim ljudima,malo za promijenu radite,pa necete razmisljat o glupostima. Prijavi napisi kaznu,putuj!!! Ajde sjasite vise ,nevalja ovo nevalja ono,imali is5a da valja!!!
Mislim da ti je lampica pregorela! Zar ne vidiš da majka ili možda otac sa kolicima ne mogu da prođu pošto je dokona lijena spodoba parkirala na trotoaru? Elem, bitno je da komunalni policajci idu da uče borilačke sportove dok pješaci moraju da nauče da preskaču prepone.
Dioda mu je pregorela, a ni pravopis mu nije jača strana.Pa naravno da će svako iole razuman, kritikovati i javno prozivati sve ovo što ne valja i ovakve bahate likove koji misle da mogu sve…
Da komunalna ili saobracajna rade svoj posao nebi parkirali. Kaznite 30-ak koji su u prekrsaju… odnesi koje auto paukom pa da vidis rezultate.
A mozda da konacno postave negdje onaj montazni parking koji je odavno maknut sa lokacije preko puta autobuske stanice? rekoh cisto onako, mozda se dobije koje prijeko potrebno parking mjesto…
A vozaci- no comment, samo da su zdravo, gdje se sve parkiraju…
JPrema nadležnima u Opštini jedino rješenje je da se postave stubići posvuda po gradu, gdje god se može, pa da se parkiranje izmjesti van grada!
Zaista, nije mi jasno razmišljanje gradske vlasti: umjesto da stvaraju uslove da se normalno parkira što više automobila (svakim danom ih je sve više), raznoraznim stubićima, kuglama i koječime oduzimaju i onaj raspoloživi prostor gdje bi moglo stati po koje auto!
Naravno, uređeno parkiranje se ne može sprovesti, ukoliko se ne naplaćuje. Zato, parkiranje u gradskom jezgru treba naplaćivat! Iskoristiti svaki slobodan prostor, iscrtati parking mjesta i naplatiti!To je dvostruka korist: em si stvorio re, em ubiraš pare!
No, takva mjera nije popularna u primitivnim sitno političkim, interesim.
Pogledajte šta se desilo sa platoom preko puta stanice: postojala je garaža, jest da nije bila lijepa ali je bila funkcionalna. Maknuli su je (i trune – više se neće moći koristiti), pa su iscrtali plato. Jedno vrijeme su naplaćivali parkiranje, pa je bilo nekog reda. Sad su prestali naplaćivati – i nastao je haos! Isti onakav kakav je bio pre postavljanja garaže!
I čemu to vodi?
Jadrane, bravo za tekst! S obzirom da nam je načelnik Sekretarijata za komunalnu djelatnost, ekologiju i energetsku efikasnost, Aleksandar Kovačević sada i zvanicno dao riječ da ce izaći na teren i postaviti stubiće, cekamo da se to ispuni, jer smo svi mi koji prolazimo tuda ugrozeni. Na trotoaru predvidjenom za pjesake su nabijeni parkirani automobili na potezu od semafora prema Igalu, pa se nerijetko desava da nas automobili skoro ocesu kad prolaze, jer se krecemo samom ivicom. Najvise se plasim za djecu koja u grupicama odlaze i vracaju se iz skole. Djeca se obicno zadirkuju i gurkaju i i vrlo lako se moze desiti da neko strada. Zato vas preklinjem: učinite nesto na vrijeme!
Ul. Mica Vavica je kriticna vec odavno, tzv. privremeno parkiranje na ulici kod pekare , da se skokne u prodavnicu stvara haos, uz nepostojanje pravog parkinga, vec po pravilu ko ce prije da se ugura.
Sto je ovo cudno pa Slobo Kruso svaki dan parkira onaj kamion od dzipa sto vozi na trotoar.
Evo ga upravo ispred kazina na Toplu II , blizu Volija , na sred trake se parkirao
Da napomenem da je i saobraćajna patrola prije dva minuta tijesno prošla pored džipa.
Isto tako je i neki dan bio parkiran na mostu na Petlji, prošli su i komunalci i saobraćajci ali ga nisu vidjeli ili su kratkovidi ili vozilo postane nevidljivo kada se oni približe.
“U blizini ima besplatan parking”.Nije opravdanje za ovakvo nesto ali svako zna da je taj parking pun puncat i samo te glava zaboli ako se zeznes da udjes jer se poslije moras iskobeljat kako znas i umijes.
A da se malo vise koristi gradski prijevoz,ili vlastite noge.Ni 100m ne
mogu se prijeci bez kola.
E ne možemo se više nigdje iskobeljati sa ovakvom vlašću.
A građani su samo njihova slika.
Nije vlast kriva za bahatost vozaca,vec sami vozaci…Krivice,priznajem
ima i u komunalnoj policiji.Prolaze vise puta dnevno uzduz i
poprijeko magistralom,gradskim ulicama a ne reaguju.Kaznjavati od
prvog do zadnjeg,sve bez pardona i protekcije.Uskoro bi se vidjeli
rezultati.”Zasipajte” komunalnu policiju slikama nepropisno parkiranih,
saljite slike i u novine,urgirajte kod gradskih vlasti,trazite red i disciplinu
u saobracaju.Ovako,”mlacenje prazne slame”preko portala nema
nikakve svrhe.Nacelnica Komunalne Policije,ni njeni sluzbenici
nemaju vremena za citanje nasih komentara.
Ако не знаш возити иди пјешке, и ја ту тргујем кад пролазим аутом, увијек нађем прописно паркинг мјесто док обавим трговину. Или на једном од три четири паркинга или код тениских терена, нисам без нога да не могу који корак направити до радње.