Početna Sport Pionirke Primorja 2 savladale Lim

Pionirke Primorja 2 savladale Lim

0

U četvrtom kolu pionirske lige košarkašice Primorje 2 koje vodi trenerica Sunčica Zec, nakon produžetaka i vrlo neizvjesne utakmice savladale su ekipu Lim iz Berana rezultatom 55:48 (4:16;10:11;15:7;17:12) i nakon izjednačenog rezultata slijedi produžetak u korist Primorki 9:2.

Lim je bolje počeo meč, imao prednost nakon prve četvrtine 4:16, a na odmor su pošli sa 13 poena prednosti. Jako zanimljivo je bilo u drugom poluvremenu, praktično se igralo koš za koš, a onda je uslijedio uzbudljiv finiš, izjednačenje, a u produžecima su se Primorke bolje snašle i zabilježile pobjedu.

U redovima Primorja briljirala je kapitenica Sanja Akšam sa 19 postignutih poena, pratila je Antonija Kozulić sa 14 poena, Aleksandra Rovčanin dodala je 13, Jovana Ječmenić 6, Lana Mijajlović 2, Marija Šćekić 1, a doprinos pobjedi dale su i Anja Mandić, Lea Gazdić, Marina Gajić, Nikolina Krivokapić, Jovana Perišić, Klara Preočanin, Lena Samardžić, Ljube Andrić i Sanja Ljubisavljević.

U petom kolu pionirke Primorje 2 gostuju u Bijelom Polju gdje se sastaju sa ekipom Jedinstvo.