Početna Sport Pionirke Primorja lagano savladale Budućnost

Pionirke Primorja lagano savladale Budućnost

0

U drugom kolu Super lige pionirke Primorja savladale su ekipu Budućnost Bemax rezultatom 92:58, po četvrtinsma 24:11, 28:15, 26:15, 14:17.

Pokazalo se da su Novljanke bile znatno spremnije, jer su nadigrale Budućnost u svim segmentima igre, pogotovo u šuterskom dijelu, konstantno su bile u vođstvu i nijesu dozvolile bilo kakav preokret.

Primorke su povele 7:3, a košarkašice Budućnosti u petom minutu došle do jedinog izjednačenja 7:7. Ubrzo Novljanke stvaraju razliku, na odmor odlaze sa 26 poena zalihe, da bi na kraju utakmice imale 34 poena u plusu.

Košarkašice Primorja dominirale su u skoku, te u svim ostalim statističkim elementima, a ovom pobjedom nad izuzetnom ekipom Budućnost Bemax pokazale dominaciju na kompletnom prvenstvu.

Ekipu Primorja predvodila je najbolja košrkašica prvenstva i WABA lige Jovana Savković koja je postigla 33 poena, pratila je Bojana Radnjić sa 18 poena, Sanja Pavlović postigla je 13, Jelena Bulajić 10, Tijana Tatalović 6, Sara Đurović 4, Sanja Akšam 4, Iva Jevtović 2, Anastasija Mojić 2, a doprinos pobjedi dale su i Kalina Samardžić, Aleksandra Dragićević, Jovana Ječmenić i Lana Mijajlović.