Primorje 1945 na korak od ispadanja iz Erste košarkaške lige, odbojkašice poražene...

Primorje 1945 na korak od ispadanja iz Erste košarkaške lige, odbojkašice poražene u Podgorici

928
1

Košarkaši Primorja 1945 izgubili su proteklog vikenda u susretu 25. kola 1. A košarkaške lige Crne Gore, od ekipe Danilovraga u odlučujućem meču za opstanak u ligi rezultatom 65:72. Po četvrtinama 18:14, 22:19, 16:21, 9:18.

Porazom su Novljani  zakomplikovali finiš sezone i mogućnost opstanka u najelitnijem takmičenju u Crnoj Gori.

Najefikasniji u postavi Primorja  bili su Nikola Vukčević i Jovan Baćović sa po 14 poena. Novljani su dva kola prije kraja regularnog dijela sezone na posljednjem mjestu sa ostvarenih 4 pobjede i čak 18 poraza. U nastavku takmičenja očekuju ih mečevi protiv lidera na tabeli, tivatskog Teoda i ekipe Sutjeske.

Odbojkašice KK Herceg Novi takođe su upisale poraz. One su na gostovanju u Podgorici, oslabljene neigranjem kapitenice Aleksandre Mališić, izgubile od ekipe Morače rezultatom 3:1.

– U ovom susretu nam je falilo iskustvo srednje blokerke, Aleksandr Mališić, koja nije igrala zbog povrede, ali je meč odlično odigrala Mirjana Mitrović. Osjeća se u igri nesigurnost, koju ćemo prebroditi kroz utkamice – obećava trener OK Herceg Novi, Sanja Jovović.

Novljanke su nakon ovog poraza na 6. mjestu na tabeli, sa 7 ostvarnih pobjeda i 9 poraza. Sljedeći meč na programu je u nedjelju u Nikšiću, protiv istoimene ekipe, koja se nalazi na pretposljednjoj poziciji.