Primorje 1945 u prvoj Erste ligi i naredne sezone

851
2

Košarkaši Primorja 1945 savladali su u baraž meču, na neutralnom terenu u barskoj ”Topolici” ekipu Zete rezultatom 72:61, čime su obezbijedili mjesto u prvoj Erste ligi i naredne sezone.

Novljani su u prvoj četvrtini nagovijestili ubjedljiv trijumf (29:9), ali je Zeta smanjila zaostatak do kraja prvog poluvremena (38:27).

Ipak, razlika u kvalitetu došla je do izražaja u posljednjoj dionici, koja je pripala timu iz Herceg Novog, koji je zasluženo došao do pobjede sa dvocifrenom razlikom.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Nikola Vukčević sa 18 poena.Pavle Čepić je doprinos dao sa 14, Veselin Kovačević i Jovan Baćović sa po 13 (11 skokova), a Marko Grković sa po 11 pogodaka i uhvaćenih lopti