Primorke bolje od bjelopoljskog Jedinstva u prvom meču baraža

1041
1

Juniorke ŽKK Primorja savladale su, u prvoj utakmici baraža na gostujućem terenu u Bijelom Polju, ekipu Jedinstva rezultatom 50:46, po četvrtinama 6:12;16:13;11:7;17:14, čime su pokazale da su ozbiljni pretendent za finale.

Primorke nisu dobro ušle u meč, pa su na predah otišle sa 6 poena zaostatka. U drugoj četvrtini prednost domaćih se istopila na pola, da bi drugo poluvrijeme u potpunosti pripalo košarkašicama iz Herceg Novog.

Do pobjede u baražu Primorke je predvodila efikasna i talentovana Nataša Radović, koja je upisala čak 28 poena, Katarina Lučić 7, Martina Milošević 4, Aleksandra Lučić 2, Zorana Lučić 2, Anđela Krivokapić 2, Jovana Lučić 3, Jovana Savković 2, a doprinos pobjedi dale su i Jelena Šarić, Milica Lučić, Jovana Kojčinović i Ivana Ječmenić.

Ovom pobjedom Primorje je steklo važnu prednost pred revaš, koji je na programu u nedjelju, 23. aprila u 16 časova u Sportskom centru Igalo.