Primorke u Nikšiću potvrdile spremnost pred polazak za Mađarsku

680
2

Košarkašice Primorja savladale su u Nikšiću ekipu Rolinga u okviru 7. kola pionirske lige rezultatom 76:47, po četvrtinama 24:12, 18:10, 13:13, 13:12 i tako napravile odlčnu uvertiru pred polazak u Budimpeštu.

Novljanke su se na samom startu utakmice raspucale, pa su nakon prvog poluvremena imale prednost od čak 20 poena, koju su lagano do kraja održavale. Tokom čitavog meča Primorke su bile dominantne i odolijevale su upornim napadima borbenih košarkašica iz Nikšića.

Najbolja na utakmici bila je fenomenalna i nezadrživa Jovana Savković sa 30 postignutih poena, borbena Jovana Kojčinović upisala je 24, Ivana Ječmenić 16 Jelena Bulajić 4, Anastasija Mojić 2. Iako bez poena dobru partiju pružile su i Bojana Radnjić, Jovana Svrkota, Dora Simona Popržan, Tijana Tatalovic, Kristina i Kalina Samardžić, Iva Jevtović, Sara Đurović, Jovana i Jelena Radosavljević.

Bila je ovo sedma uzastopna pobjeda Primorja i za sada su jedina neporažena ekipa u prvenstvu.

Male košarkašice danas kreću na međunarodni, visokorangirani turnir, do 18. marta, u glavnom gradu Mađarske. Prvi meč očekuje ih u četvrtak, 15. marta protiv mađarske ekipe Soproni Daraszak.