Primorke ubjedljive protiv Nikšićanki 76:45

768
0

Seniorke ŽKK Primorje sinoć su na svom terenu u okviru 7. kola 1. A ženske crnogorske košarkaške lige ugostile ekipu “Nikšić 1995”. Da neće biti rezultatskog i igračkog iznenađenja vidjelo se već na poluvremenu utakmice, a kraj je bio još ubjedljiviji.

Primorke su slavile 76:45, po četvrtinama (14:13;24:11;19:8;19:13). Odličnu partiju pružila je Klaudija Baćović sa 18 postignutih poena i 17 uhvaćenih lopti.

U stopu su je pratile Nataša Radović sa 17 poena, Anđela Varezić 14 poena i 11 uhvaćenih lopti, zatim sjajna plejmejkerka Martina Milošević sa 13 poena,  Anđela Krivokapić 9, Aleksandra Lučić 3, Zorana Lučić 2, te Anja Pešić, Jovana Grubač, Katarina Lučić, Milica Lučić i Jelena Šarić.

Poeni Primorki su bili raspoređeni na nekoliko igračica i to je uvijek garancija dobre igre i još jedne značajne pobjede u najjačoj crnogorskoj ženskoj košarkaškoj ligi, budući da ekipa Nikšića ima samo dva boda manje od Primorja i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Početkom sljedeće sedmice seniorke žkk “Primorje” će u Nikšiću odigrati četvrtfinalnu utakmicu Kupa Crne Gore protiv ekipe žkk “Roling”, nadajući se finalu Kupa Crne Gore koje je na programu 8. i 9. marta.