Početna Sport Srebro za košarkašice Primorja

Srebro za košarkašice Primorja

1

Na završnom turniru prvenstva Crne Gore za kadetkinje, košarkašice Primorja su u polufinalu lagano savladale Budućnost Bemax rezultatom 66:48. U finalu su protiv ekipe Lovćen Bemax, ipak, posustale i zbog četiri poena izgubile zlato, završivši susret rezultatom 56:60 (16:20;13:10;11:23;16:7).

Na početku utakmice obje ekipe su bile raspoložene u šutu za tri poena, Lovćen je bio u maloj prednosti, a kako je druga četvrtina odmicala Novljanke su bile bolje, sjajnom odbranom i izvanrednim napadom stigle su pred veliki odmor na samo poen zaostatka (29:30).

Treća četvrtina je bila u znaku Lovćena, a u posljednjem kvartalu Primorke su jurišale na pobjedu, došle na minus četiri, ali nijesu uspjele da preokrenu rezultat.

Teret kompletne utakmice na sebe je preuzela Jovana Savković, iako tri godine mlađa od tog uzrasta, uspjela je da postigne 31 poen i u kadetskoj kategoriji bude proglašena za najboljeg strijelca šampionata Crne Gore.

Tako je, pored srebrnih odličja, i pehar stigao u Herceg Novi. Ostali strijelci za Primorje: Jovana Lučić 9, Ivana Ječmenić 5, Bojana Radnjić 5, Jovana Kojčinović 3, Jelena Bulajić 3, a doprinos pobjedi dale su i Katarina Rakočević, Jelena i Jovana Radosavljević, Kristina Samardžić, Anđela Abramović i Iva Jevtović.

U meču za treće mjesto BKM je uspio savladati Budućnost Bemax rezultatom 52:47.