Početna Sport Tri medalje za karatiste Bijele u Zenici

Tri medalje za karatiste Bijele u Zenici

0

Na Internacionalnom Karate turniru Perfekt open 2021 u Zenici, takmičari Karate kluba Bijela su ostvarili dobar rezultat.

Zlatom se okitio Nenad Đuričić pobjedivši dva meča bez izgubljenog poena u kategoriji kadete do 57 kg.

Srebrnu medalju je osvoila Sofija Mikulić pobjedivši dvije protivnice, ali je u finalnom meču izgubila sudijskim izjašnjavanjem od reprezentativke Bosne i Hercegovine. Sofija je nastupala u kategoriji kadetkinja +54 kg.

“Moramo istaći da Đuričić i Mikulićka tek od januara naredne godine postaju kadeti” navode iz kluba.

Bronzanom medaljom se okitio i debitant Stefan Koprivica Koji je prikazanim pokazao da klub može računati na njega u narednom periodu.

Na ovom turniru,  koji organizuje karate kluba Perfekt, učestvovala su 449 takmičara iz 30 klubova iz zemalja regiona.