Trijumf košarkašica Primorja u Podgorici

9

Pionirke Primorja u 5. kolu Super lige lako su na gostujućem parketu savladale podgoričku ekipu Basket Kids Montenegro rezultatom 54:32 (13:8;12:8;10:14;19:3)

Nakon odličnog završetka kadetske i juniorske lige i pionirke Primorja nastavljaju sa izvanrednim uspjesima.

Primorke na poluvrijeme odlaze sa prednošću od 9 poena, ali je publika u Podgorici u nastavku meća vidjela „uragan“ košarkašica iz Herceg Novog.

Tvrda odbrana, odlična kontra i laki poeni donose visokih 22 razlike na kraju utakmice. Podgoričanke su imale nekoliko prilika, ali nisu uspjele. Neobične asistencije Jovane Savković i 26 poena, sa 16 Jelene Bulajić bili su nerješiva enigma za ekipu Basket Kids.

Kod Primorki poene su postigle još i Sanja Akšam 4, Iva Jevtović 2, Anastasija Mojić 2, Sara Đurović 2, Sanja Pavlović 2. Doprinos pobjedi dale su i Kalina Samardžić, Jovana Ječmenić, Lana Mijajlović, Vladana Pajović i Aleksandra Dragićević.