Početna Sport Ubjedljiv trijumf Mornara nad FK Igalo

Ubjedljiv trijumf Mornara nad FK Igalo

2

Fudbaleri Mornara pobijedili su u Baru ekipu Igala 5:0, u posljednjem meču 31. kola Amplitudo Druge lige. Lider šampionata do 19. pobjede došao je golovima Demira Škrijelja u 13, Jovana Pajovića u 23, Nina Vukmarkovića u 85. i Boška Guzine u 88. i drugom minutu sudijske nadoknade vremena.
Desetkovani neigranjem čak 8 fudbalera što zbog virusa Covid-19, što zbog kartona, Igaljani nijesu uspjeli da pariraju barskom drugoligašu koji je sasvim zasluženo ostvario pobjedu, saopšteno je na zvaničnoj Fb stranici kluba.

U 13.minutu izabranici Slavoljuba Bubanje su došli do vođstva, a strijelac je bio Demir Škrijelj. Samo par minuta kasnije novo vođstvo Mornara. Pepić je odlično izveo korner sa lijeve strane, a najviši u skoku bio je štoper Pajović. U drugom poluvremenu Igaljani su išli na sve ili ništa, ali nijesu uspjeli da dođu do poravnanja.

U 80.minutu Igaljani su mogli da smanje prednost Barana, a sa samo par metara od gola Vukčevića Marašev udarac završava preko gola. U 85.minutu ekipa Mornara stiže i do trećeg pogodka, a strijelac je bio Vukmarković.

Do kraja susreta ekipa Mornara postigla je još dva pogodka, a dvostruki strijelac bio je Guzina. U narednom 32.kolu Amplitudo 2.CFL koje je na programu u subotu, izabranici Marka Vidojevića na svom terenu dočekuju ekipu Bokelja iz Kotora.

Mornar je prvi sa 65 bodova. Arsenal ima 63, Igalo je treće sa 51 bodom. Kom je četvrti sa 48 bodova.