Uspješno završena trka Bjelotina sky MINI ULTRA trail

1240
0

Proteklog vikenda je završeno peto kolo Novske sky MINI trail lige. Peta od šest trka nazvana je Bjelotina sky MINI ULTRA trail i održana je u dvije varijante na stazama dugačkim 8 km 400 D+ i 19,5 km 800 D+.

– Učestvovala su 32 takmičara u obje varijante i uprkos teškoj stazi svi su uspješno završili trku. Na trci su bili i takmičari iz Rusije koji su došli na ADRIATIC TRAIL KAMP koji organizuje u Baru ultra maratonac Vladimir Kot koji je završio trku od 333,00 km 20000 D+ – navodi ispred organizatora Saša Kulinović.

Trka je i ovog puta okupila takmičare iz Bara, Podgorice, Budve, Dubrovnika i Herceg Novog,a učestvovali su Rusi i Italijani koji rade u Crnoj Gori.

– Ovom prilikom zahvaljujem, kako je zamolio da mu se ne spominje ime „jednome od nas“ koji je pomogao ovu trku sa kupovinom okrepe za trkače, kao i Isidoru Stankovu koji je opet napravio fenomenalne fotografije – ističe Kulinović.

On očekuje da će neko prepoznati vrijednost održavanja ove lige kojom, između ostalog, promovišemo novsko zaleđe, sport, zdrav stil života i postati sponzor ili makar jedan od njih. Za sada nemaju pomoć ni jedne kompanije ili ustanove. Do sada je u učestvovalo u ligi preko 70 takmičara.

3. Snežana Rotković Herceg Novi 2:24:48

Na kraćoj varijanti pobjedio je Vitomir Milošević sa vremenom 42:42 dok je kod dama prvo mjesto osvojila Evgenija Rumjancova sa vremenom 56:25.

Sljedeće kolo je zakazano za 25. mart kao trka USPON NA ILINICU koja će biti organizovana u saradnji sa Triatlon klubom “X” Herceg novi. Prijave su na sajtu http://3hercegnovi.me/ i na event- i FB stranici https://www.facebook.com/events/1482446828441343/.