Vaterpolisti blizu F8 Evropa kupa

404
2

Vateroplo reprezentacija Crne Gore savladala je sinoć, u utakmici prvog kola C grupe Evropa kupa selekciju Rusije rezultatom 9:8, po četvrtinama 1:3, 3:0, 2:3, 3:2. Ajkule su ovom pobjedom napravile veliki korak ka plasmanu u F8.

Rusi su bili bolji u prvoj četvrtini 3:1, u drugoj su naši momci uzvratili serijom od 3:0, da bi u trećoj malo zastali i dozvolili protivnicima da izjednače. Međutim u finišu je naša reprezentacija odrigala mnogo bolje i na kraju slavila.

Za selektora Vlada Gojkovića bila je ovo veoma važna pobjeda ali i očekivano teška, međutim naše momke očekuju još dva duela.

– Sve tri ekipe su dosta izjednačene i vjerujem da do kraja može svašta da se dogodi. Rusija je ekipa koja ima fantastičan centarski tandem i tu smo imali dosta problema, jer smo imali deficit na poziciji beka. Najvažnije je da smo pobjedili i pokazali dobar karakter. Dok smo gubili vjerovali smo i vraćali se. Čestitam igračima, idemo dalje – kazao je on.

Crna Gora: Šćepanović, Dr. Brguljan 1, Banićević, Petković, Đ. Radović, A. Radović 1, Drašković 2, Ukropina 1, Ivović 3, Mišić, Vidović, Klikovac 1, Lazović.

Rusija: Fedotov, Kiseljev, Odincov, Derevijankin, Kopcev 1, Harkov, Merkulov 2, Nagajev 1, Bičkov 2, Holod, Lisunov, Šepeljev 2, Ivanov.

Naša reprezentacija se danas sataje sa selekcijom Italije, u još jednom jako teškom meču, jer su igrači imali „veliku potrošnju“ u susretu sa Rusima, dok su Italijani lako savladali Njemce 16:4, smatra Gojković.

– Znali smo raspored prije početka. Probaćemo sa većim rotacijama da odigramo taj meč kako treba.

Duel sa Italijanima počinje u 20 časova, a direktan prenos obezbjeđen je na kanalu Arena Sport 5, kao i na sajtu Vaterpolo i plivačkog saveza.