Početna Sport Veoma uspješan vikend za novske triatlonce

Veoma uspješan vikend za novske triatlonce

0

Na subotnjem 4. Nikšćkom triatlonu – Otvorenom kupu Nikšića, u organizaciji istoimenog kluba, održane su 2 trke na kojima su članovi TK X Herceg Novi ostvarili odlične rezultate.

U disciplini super sprint triatlon (400m plivanje, 10km bicikl, 2.5km trčanje) apsolutno 1. mjesto zauzeo je Luka Čupić, u vremenu 33:32.

Na duplo dužoj distanci (sprint triatlonu), Jelena Tomašević opravdala je ulogu favorita i bez većih poteškoća osvojila 1. mjesto sa vremenom 1:08:44.

Sjutradan, 12. avgusta na rasporedu je bilo 4. kolo dubrovačke multisport lige. Trebalo je savladati sprint akvatlon, odnosno 1000m plivanja i 5km trčanja.

Novljanka Marija Bošnjak je ušla u cilj kao trećeplasirana žena u vremenu 55:09.

U konkurenciji muškaraca Luka Čupić je zauzeo 2. poziciju, u vremenu 34:57, zaostavši svega 7 sekundi za prvoplasiranim engleskim takmičarem Glennom.

U narednom periodu novske triatlonce očekuje državno prvenstvo u sprint triatlonu u Perastu, koje će se održati 2. septembra, kao i gostovanja u okruženju.