ŽKK Primorje u polufinalu Kupa Crne Gore

2172
1

Seniorska selekcija ŽKK Primorje uspjela je da izobri učešće u polufinalu Kupa Crne Gore, pošto su u Nikšiću, u najvažnijoj utakmici u dosadašnjem dijelu takmičenja, savladale Roling rezultatom 66:50, po četvrtinama 11:9, 16:13, 18:21 i 21:7.

U izuzetno teškom meču i oslabljene neigranjem teško povrijeđene kapitenice Anđele Varezić, Primorke su kao favorit uspjele da ostvare značajnu pobjedu.

Primorke su na odmor otišle sa 5 poena prednosti, koje je Roling nadoknadio u 3. četvrtini i čak poveo sa 7 razlike. Međutim borbene košarkašice Primorja se nisu predavale, opravdale su ulogu favorita i poziciju na tabeli u prvenstvu, podigle tempo u posljednjoj četvrtini i zaokružile skor na plus 16 na kraju utakmice.

Najbolja u redovima Primorja bila je Nataša Radović sa 25 poena, 14 skokova i indeksom korisnosti 41, Klaudija Baćović postigla je 14 i imala 20 uhvaćenih lopti, Anja Pešić upisala je 12 poena i 8 skokova, Aleksandra Lučić postigla je 7, Martina Milošević 4, Anđela Krivokapić 4, a doprinos pobjedi dale su i Jovana Grubač, Zorana Lučić, Anja Jevtović, kao i Milica i Jovana Lučić.

Najefikasnije u redovima domaćih bile su Rada Musić sa 20 upisanih poena i Jovana Maltez sa 17 poena i 13 skokova.

U redovnom 9. kolu ženske 1. A košarkaške lige Primorke u petak u 17:30 u Sportskom centru Igalo dočekuju ekipu cetinjskog Lovćena.